Bireysel (Özel) Eğitim

gülümser akademi özel eğitim merkezi

Özel Eğitim Nedir?

Özel eğitim, çocukların bireysel farklılıklarına, engellerine ve sorunlarına hitap eden geliştirilmiş, bilimsel ve özenle hazırlanmış eğitimlerin kapsayan bir kavramdır.

Disleksi Nedir?

Disleksi terimi Yunanca dys- “engel” ve lexis- “kelime” terimlerinin birleşiminden meydana gelmiştir ve zeka geriliği veya eğitimde fırsat eksikliğine dayalı olmayan okuma ve heceleme yeteneğindeki yetersizlik olarak tanımlanmaktadır (Peer, 2012).

Diskalkuli Nedir?

Özel öğrenme güçlüklerinden biri olan matematik öğrenme güçlüğü yani “diskalkuli”, sayı algısı bozukluğundan dolayı, bireyin aritmetik işlemlerde, dört işlem problemlerinde ölçmede ve diğer matematik alanlarında yaşadığı zorluklardır.

Gülümser Akademi Psikoterapi Nedir?

Disgrafi Nedir?

Disgrafi, İlk okuma yazma sürecinin başlaması ile fark edilebilen bir güçlüktür.

Dikkat Eksikliği, Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB)

Dikkatin çabuk dağılması, aşırı hareketlilik ve dürtüsel davranışlar ile seyreden, toplumsal yaşamı, toplumsal iletişimi etkileyen, çoğunlukla aile ilişkilerinde ve okul eğitiminde sorunlar yaratan bir olgudur.

Otizm Spektrum Bozukluğu Nedir?

Otizm Spektrum Bozukluğu (OSB) Sosyal etkileşim ve iletişim becerilerindeki şiddetli yetersizliklerle karakterize olan, nöro-gelişimsel bir bozukluktur.

Ebeveynlere Öneriler

Sıkça Sorulan Sorular

Bireysel Eğitim Programları

Değerlendirme Araçları

Floortime Nedir?

DIR® Floortime™; çocukların gelişimsel süreçlerini değerlendirerek, karşılıklı etkileşim yolu ile sosyal, duygusal ve bilişsel gelişimlerini desteklemeyi hedefleyen bir yaklaşımdır. Farklı gelişim özelliklerine sahip çocukların bireysel özellikleri ve güçlü yönleri dikkate alınarak değerlendirilmeleri,eğitim ve terapi programlarının planlanması ve uygulanması için çeşitli disiplinlerden uzmanların kullanabileceği bir modeldir.

Güncel Haberlerden Düzenli Olarak Haberdar Olun!

Güncel haberleri haber kutunuzda görmek için bültenimize mailinizle abone olabilirsiniz.

Gülümser Akademi © Copyright 2024
Tüm hakları saklıdır.
Ultra Mega Omega Icon