Psikolojik Danışmanlık

Gülümser Akademi Tabelası

Klinik Psikolog Kimdir?

Üniversitelerin psikoloji bölümünde 4 yıllık lisans eğitimini tamamlamış ve ardından “Klinik Psikoloji” alanında yüksek lisans eğitimini tamamlamış olan uzmandır.

Gülümser Akademi Psikoterapi Nedir?

Psikoterapi Eğitimi Nedir?

Psikoterapi Nedir? Psikoterapi gerekli psikoterapi eğitimlerini almış, süpervizyon süreçlerini tamamlamış uzman kişiler tarafından uygulanan bir eğitimdir.

İlk Görüşme & Görüşme Öncesi

Psikolojik Danışmanlık Çalışma Alanlarımız

Gülümser Akademinin Psikolojik Danışmanlık çalışma alanlarını keşfedin!

Test, Envanter ve Değerlendirme Araçları

Eğitim Programlarımız

Psikoterapi Yaklaşımlarımız

Psikoterapide Oyun terapisi, çocuklar için kullanılan bir terapi şeklidir. Oyun terapisi, çocukların duygusal ve zihinsel gelişiminde çok önemli rol oynar.

Kreşe Başlama

Çocukları kreş ya da yuva bakımı gerektiren ya da artık anaokuluna gitmesi gerekliliğini hisseden aileler zorlu bir sürece girerler. Çocuk hekimi ya da çocuğu izleyen diğer sağlık çalışanları her zaman çocukları için en iyisini, en doğrusunu isteyen anne babanın bu araştırma ve karar verme sürecinde onlara danışmanlık yaparak yardımcı olabilirler.

Floortime Nedir?

DIR® Floortime™; çocukların gelişimsel süreçlerini değerlendirerek, karşılıklı etkileşim yolu ile sosyal, duygusal ve bilişsel gelişimlerini desteklemeyi hedefleyen bir yaklaşımdır. Farklı gelişim özelliklerine sahip çocukların bireysel özellikleri ve güçlü yönleri dikkate alınarak değerlendirilmeleri,eğitim ve terapi programlarının planlanması ve uygulanması için çeşitli disiplinlerden uzmanların kullanabileceği bir modeldir.

Çocuk Eğitiminde Sınır Koyma - Disiplin

Ailelerin kendi yapısına uygun şekilde uyguladığı çeşitli disiplin ya da sınır koyma şekilleri vardır. Bunlar içerisinde öncelikle yanlış olan disiplin şekilleri bilinmelidir.

Güncel Haberlerden Düzenli Olarak Haberdar Olun!

Güncel haberleri haber kutunuzda görmek için bültenimize mailinizle abone olabilirsiniz.

Gülümser Akademi © Copyright 2024
Tüm hakları saklıdır.
Ultra Mega Omega Icon