Duyu Bütünleme Ergoterapi

Ergoterapi ile Tanışalım

Ergoterapi, insanların yaşamları boyunca istedikleri ve yapmaları gereken şeyleri günlük aktivitelerin terapötik kullanımı yoluyla yapmalarına yardımcı olan meslektir.

Ergoterapi Klinik Müdahale stratejileri ve müdahale alanları nelerdir?

Ergoterapiden kimler yararlanabilir?

Çok etkili bir tedavi yöntemi olan Ergoterapi'nin etki alanlarını ve kimlerin Ergoterapi'den yararlanabileceğini keşfedin!

Ergoterapistin müdahale alanları nelerdir?

Ergoterapistin müdahale alanları nelerdir?

Pediatrik Ergoterapi Nedir?

Erken müdahalede, ergoterapistler, günlük yaşam, dinlenme ve uyku, oyun, eğitim ve sosyal katılım aktiviteleri de dahil olmak üzere aktivite alanlarını ele alarak bebeklerin ve küçük çocukların ve ailelerinin işlevlerini ve günlük rutinlerine katılımını teşvik eder.

Gülümser Akademi Ergoterapi Odası

Gelişimsel Gecikmelerde Ergoterapi Müdahaleleri

Bir ergoterapist, çocuğunuzu gelişimsel gecikme ile ilgili olarak değerlendirebilir ve tedavi edebilir. Ergoterapist, çocuğunuzun aktiviteleri nasıl tamamladığını ve yaşıtlarına göre çocuktan ne beklenmesi gerektiğini karşılaştırmalı olarak analiz edecektir.

Duyu Bütünleme Terapisi

Duyu bütünleme, bedenden ve çevreden gelen ve duyularımızla algılanan (dokunma, yerçekimi, vücut pozisyonu ve hareket, görme, işitme, tat, koku) bilgileri alma, sıralama, işleme ve kullanma yeteneği hakkında temel ve bilimsel kaynaklara dayanan bir teoridir.

Sıkça Sorulan Sorular

Güncel Haberlerden Düzenli Olarak Haberdar Olun!

Güncel haberleri haber kutunuzda görmek için bültenimize mailinizle abone olabilirsiniz.

Gülümser Akademi © Copyright 2024
Tüm hakları saklıdır.
Ultra Mega Omega Icon