International Pediatrics Association Congress, Johannesburg, South Africa

11 Ara 11:29

Gülümser Akademi olarak yaptığımız bilimsel çalışmalardan iki tanesini sunmak için bu yıl Güney Afrika’nın Johannesburg kentinde  gerçekleşen “5th International Developmental Pediatrics Association (IDPA) Congress 2023” e  iki bildiri ile katıldık.

Kongrede ilk sunumumuz “Gulumser Academy Child Development Centre Model” oldu. Gülümser Akademi ve uzman kadrosu ile yıllardır üzerinde çalıştığımız modelimizi artık hayata geçirdik ve datalarımızı toplamaya başladık. İlk defa uluslararsı bir kongrede programımızı sunma fırsatını bulduk. Yaptığımız sunumda bütüncül izlem modeli  dünyanın dört bir yanından gelen çok sayıda uzmanın dikkatini çekmiştir.

Kongrede 2. Sunumumuz ise Türkiye’de meydana gelen ve 10 ilimizi etkileyen Maraş depremi sonrası etkilenen çocuklarımız ve ailelerine yönelik uyguladığımız sanat temelli müdahale programımızın sürecinden ve sonuçlarından bahsettik.

Gülümser Akademi olarak katıldığımız bu kongrede gelişimsel pediatri alanında az gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde erken çocukluk ve sonrası dönemlerde yapılan müdahaleler ve çalışmalarla ilgili bir çok konuşma workshopa katılma fırsatı da bulduk.

Gülümser Akademi; bilim üreten ve bilimi yayan bir kurumdur.

Gülümser Akademi; Embriyodan-Üniversiteye Sağlık, Eğitim, ve Gelişim alanlarında bilim üreten hizmet veren bir kurumdur.

Diğer Etkinlikler

Tüm Etkinlikler

Gülümser Akademi © Copyright 2024
Tüm hakları saklıdır.
Ultra Mega Omega Icon