GÜLÜMSER VAKFI AÇILIŞ TÖRENİ

28 May 11:44

Gülümser Vakfı açılış töreni, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nda Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimiz adına saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşımızın Ankara Üniversitesi Konservatuvarı Şan Bölümü öğretim üyesi Sayın Doç. Dr. Demet Gürhan ve Prof. Dr. Güler Demirova Györffy eşliğinde okunmasıyla başlamıştır.

Vakıf Açılış konuşmalarına Gülümser Vakfı Kurucusu ve Gülümser Vakfı Yönetim Kurulu üyesi Sayın Uz. Dr. Özlem Gülümser, vakıf amaçlarının özellikle imkanları kısıtlı olan çocuk ve ailelere ya da bu alanda çalışan profesyonel ve para profesyonellere destek sağlamak, bilimsel araştırmalar yapmak, projeler üretmek, bu alanlarda başlatılan ya da süren araştırma, proje ve etkinliklere destek olmak; bireylere eğitim ve öğretim olanakları sağlamak, toplumun çok yönlü gelişimine katkıda bulunmak olduğunu belirtmiştir. Ardından Gülümser Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Ali Gülümser , Gülümser Vakfı’nın toplumumuza hizmet etme yolunda önemli bir adım olduğunu, geçmişte olduğu gibi bugün de sosyal adaletin, dayanışmanın ve kültürel mirasın korunmasının en güçlü araçlarından biri olduğunun vurgusunu yapmıştır. Son olarak Gülümser Vakfı kurucularından Gülümser Vakfı Yönetim Kurulu başkanı Sayın Prof. Dr. Çağrı Gülümser, Gülümser Vakfı'nın kâr amacı olmayan, bağış yapılabilir bir organizasyon olduğunu vurgusunu yaparak konuşmasına başlamıştır.

Prof. Dr. Çağrı Gülümser, “Gülümser Vakfı Embriyodan-Üniversiteye ilk faaliyet alanı olan sağlık alanında bilim üreten ve bilimsel bilgilerin tüm dünyada yayılmasına katkı sunan, sağlık hizmetlerinin tüm dünya genelinde eşit ve adil olarak toplumsal sınıf, din, dil, ırk, cinsiyet gözetmeksizin sunulması için çalışan bir kurum olmayı amaçladığını beirtmiştir. Gülümser Vakfı Embriyodan-Üniversiteye ikinci faaliyet alanı olan gelişim alanında ise tüm çocukların; bilişsel, dil, hareket, duyusal, duygusal ve sanat alanlarında her yönden desteklenmesini, özel gereksinimi olan çocukların ise gelişimsel pediatri, özel eğitim, ergoterapi, duyu bütünleme, dil konuşma terapisi, klinik psikoloji, fizyoterapiyi içeren tüm alanlarda erken desteklenmelerine ve müdahalelerine katkı sunmayı hedeflemektedir. Gülümser Vakfı Embriyodan-Üniversiteye üçüncü faaliyet alanı eğitimdir. Atatürk, her zaman ülkemizin geleceğine inanmış ve bu geleceğin, eğitimli, bilinçli ve donanımlı nesillerle şekilleneceğini savunmuştur. O, ‘Eğitimdir ki bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum hâlinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder’ sözüyle eğitimin toplumlar için ne denli kritik bir öneme sahip olduğunu bizlere hatırlatmıştır. İşte bizler de bu bilinçle, vakfımızın en önemli misyonlarından birinin eğitim olduğunu belirlemekten onur duyuyoruz.”  İfadeleriyle konuşmasını tamamlamıştır.

Bu vizyon ve hedefler ışığı altında, 19 Mayıs 2024 Gülümser Vakfı’ nın resmi açılış töreninde değerli sanatçılarımız Soprano Doç. Dr. Demet Gürhan ve piyanoda Prof. Dr. Güler Demirova Györffy  vakfımızın açılışı şerefine şan konseri vermiştir.

Diğer Etkinlikler

Tüm Etkinlikler

Gülümser Akademi © Copyright 2024
Tüm hakları saklıdır.
Ultra Mega Omega Icon