2 NİSAN OTİZM FARKINDALIK GÜNÜ

1 Nis 09:17

Otizm Spektrum Bozukluğu, belirtileri erken çocukluk döneminde başlayan nörogelişimsel bir farklılıktır. Her yıl Nisan ayı tüm dünyada Otizm Farkındalık Ayı olarak belirlenmiştir.

Otizm Spektrum Bozukluğu, belirtileri erken çocukluk döneminde başlayan nörogelişimsel bir farklılıktır. Her yıl Nisan ayı tüm dünyada Otizm Farkındalık Ayı olarak belirlenmiştir.

🧪 🧫 🧬 ÇOCUK SAĞLIĞI ve GELİŞİMİ ile ilgili BİLİMSEL ve DOĞRU BİLGİLERE ulaşabilmek için @gulumserakademi sosyal medya ve Youtube hesabımızı ve www.gulumserakademi.com adresini takip edebilirsiniz.

Otizmde etkililiği kanıtlanmış tedavi yaklaşımı çocuğun bireysel özelliklerine ve ihtiyaçlarına göre hazırlanan ve farklı disiplinlerden uzmanlar tarafından sunulan eğitsel uygulamalardır.

Bu bireyselleştirilmiş eğitsel hizmetlerin erken dönemde ve aile katılımı ön planda tutularak sunulması müdahalenin etkinliğini artırmaktadır.

Gülümser Akademi; Aile Merkezli Bütüncül Hizmet Modeli kapsamında gelişimsel pediatri, özel eğitim, ergoterapi/duyu bütünleme, psikoloji, dil ve konuşma terapisi, sanat ve beceri atölyeleri alanlarında interdisipliner bir hizmet vermektedir. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Otizmli çocuk ve ailelerimizin yanındayız ve farkındalığın çok daha üstünde bir bilinçle bilimsel ve kanıta dayalı yöntemler ile çalışmaya devam ediyoruz.

Sevgili ebeveynler unutmayın ki çocuğunuzu en iyi tanıyan ve gözlemleyen kişiler sizlersiniz. Çocuğunuzun gelişimi ile ilgili her türlü kaygınız erken tanı ve müdahale açısından çok önemli. Lütfen bebeklikten itibaren çocuğunuzun hareketleri, anlaması, öğrenmesi, dil gelişimi, sosyal iletişim becerileri gibi konularda kaygınız var ise bir uzmana danışmaktan çekinmeyin.

Diğer Etkinlikler

Tüm Etkinlikler

Gülümser Akademi © Copyright 2024
Tüm hakları saklıdır.
Ultra Mega Omega Icon